Halı alttan Isıtma ve karbon ısıtıcı

Halı alttan ısıtma halıların altına karbon filmli ısıtıcıların döşenmesi vasıtası ile gerçekleştirilir. Halı ısıtma sistemleri kurmak halının metrekaresine göre 6 saat ile 2 gün arasında değişmektedir. Yani gün içinde halınızın altına karbon film döşenip teslimi yapılır. Herhangi bir ön hazırlık gerektirmez sadece malzemeler ve usta işçilikle karbon filmler döşenir elektrik bağlantısı yapılır ve artık çalışmaya hazırdır. 

Halı ısıtmanın faydaları
Halı ısıtmadaki amaç halı üzerine temas eden vücudumuzu ısıtmaktır. Halı altı ısıtma sistemleri çalıştırıldığında 3 dakika içinde verimli bir şekilde ısıtmaya başlar. Halı alttan ısıtma sistemleri aynı anda halının her alanını homojen ve eşit olarak ısıtır.
Halı alttan ısıtma sistemleri en çok camilerde kullanılır. Çünkü camiler cemaatin günde 5 vakit uğradığı 20-30 dakika kalıp çıktığı yerlerdir. Bu tür yerleri 24 saat ısıtmak ciddi bir masraf gerektirir. Çünkü camilerin tavan yüksekliği bir evin tavan yüksekliğinin 7-8 katını bulabilmektedir. Tüm kubbeleri ve caminin metrekaresini de hesaba kattığınızı hacim olarak tüm bu alanı ısıtmak maddi açıdan çok zorlayıcı olmaktadır. Ancak kısa süreler için cemaatin ısıtılması aslında çok kolaydır cemaatin altındaki halıyı ısıttığınızda cemaati de ısıtmış olacaksınız. Üstelik namazdan önce halı alttan ısıtmayı açıp namazdan sonra kapatabilirsiniz. Her saf için ayrı ayrı başlatabilirsiniz. yani camiye öğle namazı için 3 saf cemaat geliyorsa 3 saf için halı alttan ısıtmayı açabilirsiniz. Her saf için 1 kw elektrik tüketirsiniz. Bu açık hesap halı ısıtmanın ne kadar ekonomik bir ısınma yöntemi olduğunu bize kanıtlıyor. Halı sıtma halılar için de faydalıdır. Çünkü nemi yok eder nem halıyı çürüteceği için bu riski de bertaraf etmiş olursunuz. Ayrıca halıda oluşması muhtemel miteları da engellemiş olusunuz. Halı alttan ısıtma kullandığınızda artık halılarınız daha az toz çıkaracak ve bu tozlar havaya kalkmayacaktır. Halı alttan ısıtma son teknoloji ürünüdür. Verimli ve ekonomiktir. Bu yüzden camilerde halı alttan ısıtması sıklıkla tavsiye edilmektedir.

Bir Cevap Yazın